Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Artykuły pielęgnacyjne

ARTYKUŁY PIELĘGNACYJNE

Witamy w dziale artykułów pielęgnacyjnych!

 

Skóra kikuta jest bardzo wrażliwa, podczas noszenia protezy kikut jest często narażony na pracę w niekorzystnym środowisku, brak dostępu powietrza oraz ruchy kikuta przyczyniają się do występowania problemów z otarciami skóry, poceniem czy nieprzyjemnym zapachem. Te wszystkie czynniki sprawiają, że skóra kikuta wymaga specjalnej troski i odpowiedniej higieny. Dlatego zalecamy stosowanie specjalnych kosmetyków umożliwiających właściwą pielęgnację i utrzymujących skórę kikuta we właściwej kondycji. W przypadku wystąpienia problemów skórnych należy się jednak skontaktować z lekarzem.

 

W laboratorium V!GO dostępne są m.in. następujące preparaty:

 

  • MYDŁO ICEROSS - hypoalergiczne mydełko w płynie o pH 5,5. Zawiera naturalne substancje myjące. Jest bezbarwne i bezzapachowe. Przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej skóry kikuta, odżywia ją i zmiękcza. Szczególnie polecane dla Pacjentów używających lejków silikonowych.

 

  • LOTION ICEROSS - delikatny płyn o właściwościach nawilżających, odkażających odżywczych. Nie zawiera alkoholu ani dodatków tłuszczów. Zawiera tylko naturalne składniki, jest bezbarwny i bezzapachowy. Przeznaczony do pielęgnacji skóry kikuta.

 

  • SPRAY ICEROSS - lekki płyn ułatwiający zdejmowanie i zakładanie lejków silikonowych. Sprawia, iż zewnętrzne powierzchnie lejków stają się bardzo gładkie, co umożliwia poślizg warstw silikonu.

 

  • DERMA PREVENT - środek przeznaczony do ochrony skóry kikuta przed uciskiem i tarciem. Ogranicza powstawanie potu i przykrego zapachu, zapobiega podrażnieniom, chroni skórę przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi; pozostawia skórę miękką i gładką.

 

  • DERMA CLEAN - środek do codziennego mycia skóry, protez, ortez i leja protezowego zawierający formułę antybakteryjną. Jest środkiem myjącym bardzo łagodnym i bezpiecznym, o neutralnym dla skóry pH.

 

  • DERMA REPAIR - środek przeznaczony do codziennej pielęgnacji i regeneracji wrażliwej skóry ( nawet mocno zniszczonej), poprawia wilgotność podrażnionej skóry, przynosi ulgę podrażnionej skórze, poprawia krążenie i proces odnawiania komórek przywraca skórze gładkość i elastyczność.

 

W doborze właściwego preparatu doradzi protetyk V!GO - Ortho Polska.Odwiedź jeden z naszych oddziałów

Umów się na bezpłatną wizytę - kliknij tu.