Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Bioniczna proteza Be-Bionic

Przy tworzeniu systemu kierowano się chęcią stworzenia systemu protetycznego, który zmienił by życie osób po amputacji na całym świecie. Na każdym z etapów projektowych współpracowano z osobami amputowanymi, którzy nie tylko testowali powyższe rozwiązanie, ale też brali czynny udział w udoskonalaniu całego systemu.

Korzystając z protezy bionicznej użytkownik steruje dłonią napinając określone partie mięśni wybrane wcześniej wspólnie z protetykiem. Sygnał z mięśni jest wzmacniany i w zależności od tego które mięśnie go generują i w jakich sekwencjach, aktywują określone funkcje dłoni.

Podstaw sterowania taką dłonią można się nauczyć w kilkadziesiąt minut.

Do każdego z pięciu palców podłączony jest miniaturowy, ale bardzo sprawny silniczek. Wszystkie silniczki są ze sobą zsynchronizowane, a co za tym idzie możliwy jest ruch każdym palcem z osobna, a także, zsynchronizowany ruch wszystkimi palcami jednocześnie. Wstępnie dostajemy 14 różnych pozycji, jakie może przyjąć dłoń. Kolejne chwyty wynikają z realnych potrzeb użytkownika protezy i każdy z nich umożliwia wykonanie przynajmniej jednej, a najczęściej kilku określonych czynności pomocnych w życiu codziennym. Możliwe jest też przeprogramowanie dłoni w dowolnym momencie- nauczenie jej nowych chwytów. I tu także mamy mikroprocesor, który przez cały czas kontroluje poszczególne parametry pracy dłoni. Na mechaniczne elementy dłoni zakłada się rękawicę kosmetyczną, która wygląda bardzo naturalnie i sprawia, że całość jest niezwykle funkcjonalna.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, ukazującego możliwości protezy Bebionic - TUTAJ