Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

C-Leg 4

Opatentowana konstrukcja kolana z funkcją łatwego przejścia od fazy wymachu i poruszania się wstecz. Zmiana prędkości jest sterowana elektronicznie, poprzez wykorzystanie licznych źródeł danych (sensorów), tak by zapewnić precyzyjny i rzeczywisty opór fazy wymachu. Dlatego też bez problemu możliwe jest pokonywanie pochyłości i schodów. Dodatkowo C-Leg 4 posiada zabezpieczenie przed niekontrolowanym przechyłem (upadkiem Pacjenta).

  • Protezą steruje jednostka hydrauliczna, która wyznacza opór podczas fazy zgięcia, wyprostu i podporu
  • Wbudowany żyroskop i czujnik przyspieszenia analizuje ruch Pacjenta i oddziałowujących sił dodatkowych
  • Czujniki kąta zgięcia dokonują pomiaru prędkości kątowej
  • Staw zasilany jest poprzez wydają baterię litowo-jonową
  • Technologia Bluetooth® pozwala na połączenie z protezą poprzez komputer lub smartfon
  • Mikroprocesor zbierający i analizujący dane, steruje pracą całego kolana

 

Większa swoboda ruchu - Dzięki nowej, opatentowanej funkcji, sekwencja ruchów użytkownika stała się znacznie prostsza – np. na wymagających powierzchniach takich jak piasek, trawa lub żwir. Wykonywanie małych kroków jest możliwe i bezpieczne, a zmiana prędkości chodu przebiega płynnie.

 

Samodzielny wybór funkcji podporu - Za pomocą dyskretnego wzoru ruchowego, Pacjent może przyjąć swobodną pozycję z lekko ugiętym przegubem kolanowym. Jest ona szczególnie przydatna na pochyłym i nierównym terenie. Nowa cecha C-Leg to możliwość ustawienia przez technika ortopedę intuicyjnej funkcji podparcia.

Wygodne siadanie - Kolejną nową cechą jest funkcja automatycznego siadania, która pomaga przyjąć swobodną pozycję z luźnym przegubem.

 

Sterowanie przy pomocy aplikacji - Po raz pierwszy aplikacja Cockpit umożliwia sterowanie protezą C-Leg bezpośrednio za pomocą smartfonu (z systemem Android) i dostęp do informacji dotyczących przegubu, takich jak np. poziom naładowania baterii. C-Leg łączy się z aplikacją za pomocą zintegrowanego Bluetooth-a

 

Wodoodporność – Staw kolanowy jest wodoodporny na warunki atmosferyczne.

 

Opcją dodatkową stawu C-Leg 4 jest osłona protezy, która składa się z ramy i mankietu stopy. Zapewnia nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również pozwala na klękanie. Posiada również gładka powierzchnie, dla łatwiejszego zakładania ubrań.

Staw kolanowy C-Leg dedykowany jest m.in. ze stopami:

- Triton (Triton HD)

- Trias

- Dynamic Motion

 

Staw kolanowy do maksymalnej wagi 136 kg
Typ stawu: hydrauliczny
Sterowanie: elektroniczne
Ilość osi zgięcia: 1
Informacje dodatkowe: staw kolanowy jest wodoodporny na warunki atmosferyczne, połączenie Bluetooth ®