Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

D!NA SLEEP

Z wielką przyjemnością przedstawiamy nowy produkt, całkowicie opracowany przez V!GO - pierwsza na świecie dynamiczna orteza pozycji spoczynkowej D!NA Sleep !

D!NA Sleep to nowatorski produkt, który w sposób indywidualny pomaga zachować optymalną pozycję podczas spoczynku. Przeznaczona jest dla Pacjentów leżących, z problemami dysfunkcji narządu ruchu - w tym pacjentów neurologicznych.

U osób pozbawionych możliwości pionizacji, odpowiednie ułożenie ciała stanowi jeden z kluczowych elementów zarówno rehabilitacji jak i komfortu leżenia. Prawidłowa pozycja spoczynkowa, która jest indywidualnie dopasowana możliwa jest właśnie dzięki D!NA Sleep - co więcej pozycja ta może być zmieniania wraz z wymaganiami rehabilitacji lub potrzebami samego pacjenta.

                                                 

 

KORZYŚCI TERAPEUTYCZNE WYNIKAJĄCE Z UŻYTKOWANIA D!NA SLEEP

 

Zastosowanie zasad integracji sensorycznej.

D!NA Sleep zapewnia prawidłowe ułożenie ciała podczas spoczynku, ale dostarcza również bodźców czuciowych z zewnętrznych elementów konstrukcji. W ten sposób u pacjentów z zaburzeniami centralnego układu nerwowego znacznie poprawia się nie tylko liniowość, ale też samoświadomość oraz orientacja ułożenia ciała w przestrzeni. W efekcie możliwe jest osiągnięcie lepszego efektu terapeutycznego związanego z motoryką.

Usunięcie negatywnego oddziaływania grawitacji.

Osoba z zaburzeniami centralnego układu nerwowego musi czasami walczyć z ciągłym oddziaływaniem sił grawitacji. Dzięki D!NA Sleep z jej unikalnymi możliwościami podpierania ludzkiego ciała, zminimalizowany zostaje wpływ przyciągania ziemskiego. Orteza zapewnia większy komfort, zapobiega odleżynom i wymuszaniu przez

Optymalne ułożenie ciała.

W wyniku połączenia wyżej wymienionych elementów – usunięcia negatywnego wpływu siły grawitacji i zastosowania zasad integracji sensorycznej u osób z zaburzeniami centralnego układu nerwowego – pacjenci mogą zachować optymalne ułożenie ciała, w wyniku czego znacznie zmniejsza się ryzyko powstania trwałych wad postawy oraz zniekształceń ciała.

Poprawa oddychania.

Dzięki wcześniej wspomnianym efektom i oddziaływaniu D!NA Sleep wpływa również na poprawę oddychania na różnych poziomach. Objętość oddechowa, rytm oddychania i dystrybucja (oddychanie torem brzusznym i piersiowym) ulegają poprawie, w wyniku czego zwiększa się procentowa zawartość tlenu we krwi.

Zapobieganie obrzękom.

Poprawie ulega również krążenie krwi. Wpływa to pozytywnie na zapobieganie obrzękom.

Zapobieganie odleżynom.

D!NA Sleep zapobiega odleżynom (decubitus) u osób z zaburzeniami centralnego układu nerwowego. Dynamiczna orteza pozycji leżącej prowadzi do optymalnego rozłożenia i ustąpienia nadmiernego ucisku oraz zapewnia maksymalnie mały nacisk na centymetr kwadratowy. Zmiana pozycji ciała między leżeniem tyłem i na boku możliwa jest przy pomocy tego samego elementu. Jeżeli osoba z zaburzeniami centralnego układu nerwowego narażona jest na bardzo wysokie ryzyko odleżyn lub została już dotknięta tym problemem, zagwarantowana zostaje stała zmiana pozycji. 

 

 

ISTOTNE WALORY UŻYTKOWE D!NA SLEEP

Dynamika.

D!NA Sleep jest w pełni dynamiczną ortezą pozycji lezącej. W przeciwieństwie do standardowych materaców, D!NA Sleep zbudowana jest z dynamicznych modułów poduszek i podparć pozycjonujących. W ten sposób cały układ ciała dostosowany jest zgodnie z potrzebami każdego pacjenta. Ponadto konstrukcja pozwala wybrać miedzy pozycjonowaniem na plecach i na boku przy pomocy tej samej ortezy.

 

D!NA Sleep - Projekt w odpowiedzi na zapotrzebowanie.

Niemal 20 miesięcy Zespół V!GO pracował nad rozwojem projektu D!NA Sleep, by osiągnąć najlepiej dostosowany do potrzeb pacjentów i placówek opiekuńczych produkt. Współtwórca Jo De Clercq, który jest czynnym zawodowo fizjoterapeuta, wyjaśnia: „Jako fizjoterapeuta zaobserwowałem, że statyczne ortezy pozycji lezącej nie odpowiadają w wystarczającym stopniu na potrzebę dynamicznych i możliwych do dopasowania rozwiązań, które zapewniałyby komfort leżenia osobom niepełnosprawnym. Z tego powodu w V!GO opracowaliśmy rozwiązanie D!NA Sleep. Pod lupą znalazły się i zostały gruntownie przebadane wszystkie możliwe materiały nadające się na poduszki i podparcia pozycjonujące. Był to proces, któremu poświeciliśmy wiele czasu, by mieć pewność, ze D!NA Sleep w każdych warunkach spełniać będzie swoje zadanie.”

 

Mobilność.

D!NA Sleep jest indywidulaną ortezą – dopasowaną do konkretnych potrzeb i wymagań. Wiemy, ze pacjenci przebywają w różnych miejscach, niejednokrotnie przemieszczając się (np. z domu do szpitala, czy sanatorium). Nasz system zaprojektowany jest w taki sposób, by łatwo można było go złożyć i rozłożyć w nowym miejscu pobytu. Jedna orteza D!NA Sleep w wielu miejscach !

 

 

ROZMIARY

D!INA Sleep jest produkowana indywidualnie (z pobraniem miary). Przeznaczona jest dla osób leżących w każdym wieku: od niemowlaka - po seniora.