Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Lepszy wygląd - lepsza funkcjonalność !

Orteza F!T-in – AFO w jeszcze ładniejszym i funkcjonalniejszym wydaniu !

Innowacyjne rozwiązania V!GO  sprawiają, iż orteza F!T-in jest przyjemniejsza w codziennym użytkowaniu.


 

 

 

 

 

WEWNĘTRZNA ORTEZA SMO

Wewnętrzny element AFO F!T in poprawia stabilizację i daje pewność właściwego działania ortezy. Jako element wyjmowany ułatwia zakładanie i zdejmowanie zaopatrzenia. Część mająca bezpośredni kontakt ze skórą wyłożona jest  specjalnie opracowanym przez V!GO materiałem, który nie tylko wpływa na przyjemne odczucia kontaktu ortezy ze skórą, ale też zapewnia właściwą higienę. Materiał absorbuje pot. Całość można myć lub prać w pralce, co jeszcze bardziej zwiększa komfort i zapewnia uczucie świeżości, przez cały czas używania ortezy !

Część wewnętrzna została zaprojektowana w taki sposób, iż można ją stosować jako całkowicie oddzielną ortezę SMO (Supra Malleolar Orthosis). W rzeczywistości zatem F!T-in to dwie ortezy, stosowane razem lub oddzielnie, w zależności od wskazań i postępów rehabilitacji.

 

KONSTRUKCJA ZEWNĘTRZNA

Zewnętrzna część ortezy (AFO) to cienki, termoplastyczny materiał, który posiada specjalnie przetłoczenia, nadające konstrukcji pożądaną sztywność, bez zwiększenia grubości materału, co wpływa znacząco na redukcję wagi całego zaopatrzenia.

 

 

 

 

WYGLĄD

F!T In zmienia sposób patrzenia na indywidualne zaopatrzenie ortopedyczne. Naszym celem było skonstruowanie ortezy, która nie tylko jest funkcjonalna, ale też ma przyjazny i ciekawy wygląd, który jak najmniej kojarzy się ze sprzętem medycznym. Nowe kolory, starannie dopasowane dodatki oraz elementy dekoracyjne sprawiają, że orteza staje się częścią codziennej garderoby Pacjenta. Będziesz zaskoczony jak dużą wagę przykładamy do estetyki zaopatrzenia !

Wszystkie elementy F!T In były gruntownie przebadane na etapie testów. Konstrukcja powstała przy udziale specjalistów z dziedziny fizjoterapii i rehabilitacji. 

 

DLACZEGO F!T-in ?

Dostępne na rynku rozwiązania w zakresie ortez stopowo-goleniowych opierają się na tej samej, klasycznej konstrukcji. Na przestrzeni lat ewoluowały różnego rodzaju tworzywa, które z powodzeniem znalazły swoje zastosowanie w ortopedii. Jednym z najczęściej stosowanych obecnie materiałów jest skóra, która znalazła uznanie dzięki swej solidności i wytrzymałości. Jednak przy dłuższym kontakcie z ciałem Pacjenta objawiały się też jej minusy. Najważniejszym z nich jest zła reakcja skóry, jako materiału na pot i powstającą w wyniku stosowania ortezy wilgoć. Przy dłuższym użytkowaniu skóra staje się twarda i krucha, co w rezultacie doprowadzało do jej uszkodzenia, a także wydzielania nieprzyjemnego zapachu, a to z kolei przekłada się na niski komfort użytkowania. V!GO od dłuższego czasu widziało ten problem. Na przestrzeni ostatnich lat nasz dział rozwojowy uważnie przyglądał się dostępnym na rynku rozwiązaniom, a także testował własne projekty. Otrzymywane od naszych Pacjentów informacje zwrotne na temat niekorzystnego oddziaływania skóry jako materiału zapoczątkowały proces poszukiwania nowych rozwiązań, które wychodziły by naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów. Uznaliśmy, iż konieczne jest ponowne zdefiniowanie ortezy pod względem funkcjonalnym, użytkowym i wizualnym. Dzięki współpracy z wieloma międzynarodowymi firmami zajmującymi się technologią tworzyw stworzyliśmy F!T-in.

Zewnętrzna konstrukcja została wyposażona w wypukłe wzmocnienia umiejscowione w taki sposób, iż możliwe jest stopniowe przycinanie materiału, aż do uzyskania pożądanego stopnia dynamiki (ruchu) w stawie skokowym, bez wpływu na sztywność całej konstrukcji.   Dzięki wzmocnieniom nie ma konieczności stosowania grubszej warstwy materiału, jak ma to miejsce obecnie.

Wewnętrzna orteza SMO (bucik) może być z powodzeniem stosowana jako oddzielne zaopatrzenie, lub stanowić całość wraz z konstrukcją zewnętrzną. Bucik nie jest na stałe związany z ortezą, dzięki czemu zakładanie zaopatrzenia jest teraz o wiele łatwiejsze. Zastosowany do budowy bucika materiał niesie ze sobą wiele korzyści, a najważniejsze to:

  • Wysoka elastyczność, dzięki czemu materiał układa się wokół stopy
  • Nie wywiera zbytniego nacisku w miejscach korekcji
  • Niewielka waga

Przełomowym jest zastosowanie w buciku specjalnego materiału 3D, który ma kontakt bezpośrednio ze skórą. Jest on nie tylko miły w dotyku, ale też absorbuje pot, który następnie można usunąć poprzez wypranie bucika. Ta cecha była bodaj jedną z najbardziej pożądanych przez Użytkowników. Intensywne stosowanie zaopatrzenia powodowało powstawanie nieprzyjemnego uczucia, które pogłębiało się wraz z czasem użytkowania ortezy – pot i nieprzyjemny zapach stwarzał uzasadniony dyskomfort. Wewnętrzną część F!T-in można prać w pralce niezliczoną ilość razy. Od tej pory Twoja oretza będzie zawsze czysta i świeża, gotowa by pomagać Ci w codziennej rehabilitacji.

 

 

 

 Zalety F!T-in

  • Pewność korekcji - dwie ortezy w jednym
  • Higiena - można prać w pralce
  • Estetyka - nowe kolory, nowy design