Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Nowy wygląd, nowa funkcjonalność.

Orteza F!T-in – AFO w jeszcze ładniejszym i funkcjonalniejszym wydaniu !

Innowacyjne rozwiązania V!GO  sprawiają, iż orteza F!T-in jest przyjemniejsza w codziennym użytkowaniu.


 

 

 

 

 

WEWNĘTRZNA ORTEZA SMO

Wewnętrzna część AFO F!T-in poprawia stabilizację i daje pewność właściwego działania ortezy. Jako element wyjmowany ułatwia zakładanie i zdejmowanie zaopatrzenia. Część mająca bezpośredni kontakt ze skórą wyłożona jest  specjalnie opracowanym przez V!GO miękkim materiałem, który nie tylko wpływa na przyjemne odczucia w kontakcie ortezy ze skórą, ale też zapewnia właściwą higienę. Materiał absorbuje pot. a całość można prać w pralce, co jeszcze bardziej zwiększa komfort i zapewnia uczucie świeżości, przez cały czas używania ortezy !

Część wewnętrzna została zaprojektowana w taki sposób, iż można ją stosować jako całkowicie oddzielną ortezę SMO (Supra Malleolar Orthosis). W rzeczywistości zatem F!T-in to dwie ortezy, stosowane razem lub oddzielnie, w zależności od wskazań i postępów rehabilitacji.

 

KONSTRUKCJA ZEWNĘTRZNA

Zewnętrzna część ortezy (AFO) to cienki, termoplastyczny materiał, który posiada specjalnie przetłoczenia, nadające konstrukcji pożądaną sztywność, bez zwiększenia grubości materiału, co wpływa znacząco na redukcję wagi całego zaopatrzenia.

 

 

 

 

WYGLĄD

F!T-in zmienia sposób patrzenia na indywidualne zaopatrzenie ortopedyczne. Naszym celem było skonstruowanie ortezy,  nie tylko jest funkcjonalnej, ale też przyjaznej i posiadajającej ciekawy wygląd, który jak najmniej będzie kojarzył się ze sprzętem medycznym. Nowe, ciekawe kolory, starannie dopasowane dodatki oraz elementy dekoracyjne sprawiają, że orteza staje się częścią codziennej garderoby Pacjenta.

Będziesz zaskoczony jak dużą wagę przykładamy do estetyki zaopatrzenia !

Wszystkie elementy F!T-in były gruntownie przebadane na etapie testów. Konstrukcja powstała przy udziale specjalistów z dziedziny fizjoterapii i rehabilitacji. 

 

DLACZEGO F!T-in ?

Dostępne na rynku rozwiązania w zakresie ortez stopowo-goleniowych opierają się na tej samej, klasycznej konstrukcji. Na przestrzeni ostatnich lat nasz dział rozwojowy uważnie przyglądał się dostępnym na rynku rozwiązaniom, a także testował własne projekty. W odpowiedzi na sugestie naszych Pacjentów, uznaliśmy bowiem za konieczne  ponowne zdefiniowanie ortezy pod względem funkcjonalnym, użytkowym i wizualnym. Dzięki współpracy z wieloma międzynarodowymi firmami zajmującymi się technologią tworzyw stworzyliśmy F!T-in.

Wewnętrzna orteza SMO może być stosowana jako oddzielne zaopatrzenie, lub stanowić całość wraz z konstrukcją zewnętrzną.  Nie jest na stałe połączona z ortezą zewnętrzną, dzięki czemu zakładanie zaopatrzenia jest teraz o wiele łatwiejsze. Zastosowany materiał niesie ze sobą wiele korzyści, a najważniejsze to:

  • Wysoka elastyczność, dzięki czemu materiał łatwo dopasowuje się do stopy
  • Brak nadmiernego nacisku w miejscach korekcji dzięki zastosowaniu specjalnego systemu wewnętrznych pelot,
  • Niewielka waga zaopatrzenia

Przełomowym jest zastosowanie w buciku specjalnego materiału 3D, który ma kontakt bezpośrednio ze skórą. Jest on nie tylko miły w dotyku, ale też absorbuje pot, który następnie można usunąć poprzez wypranie ortezy wewnętrznej.  F!T-in można prać w pralce niezliczoną ilość razy.

Od tej pory Twoja oretza będzie zawsze czysta i świeża, gotowa by pomagać Ci w codziennej rehabilitacji.

 

 

 

 Zalety F!T-in

  • Pewność korekcji - dwie ortezy w jednym
  • Higiena - można prać w pralce
  • Estetyka - nowe kolory, nowy design