Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Meridium

Nowa stopa protezowa Meridium oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zwiększenie zdolności adaptacyjnych i bardziej naturalną sekwencję ruchu. Unikalna 4-osiowa konstrukcja z regulacją hydrauliczną w czasie rzeczywistym natychmiast dostosowuje się do prędkości chodu użytkownika i warunków podłoża, czy to na pochyleniach, schodach czy w nierównym terenie. Podczas siedzenia lub stania stopa całą podeszwą styka się z podłożem, co zapewnia ulgę kikutowi. Dzięki automatycznej regulacji wysokości pięty Meridium nadaje się do różnego rodzajów butów. Czasy, kiedy częste zmiany obuwia przyprawiały Was o ból głowy są już przeszłością. Za pomocą Meridium można szybko i łatwo dostosować wysokość pięty do butów, bez względu na okoliczności.

  • Rama główna i sprężyna piętowa wykonane z włókna węglowego zapewniają wysoką trwałość oraz sztywność, dodatkowo zabezpieczają jednostkę hydrauliczną. Sprężyna piętowa wspomaga każdy krok już przy kontakcie pięty z podłożem.
  • 4-osiowa konstrukcja stopy zapewnia właściwe dopasowanie do wzorca chodu w trakcie ruchu. Ruchome połączenie płytki palcowej, podeszwy stopy oraz stawu skokowego uzyskano dzięki zastosowaniu budowy 4-osiowej
  • Bateria i elektronika są zabezpieczone przez element stawu skokowego. Zbieranie i przesyłanie danych przez czujniki oraz sterowanie hydrauliką odbywa się w czasie rzeczywistym.
  • Hydraulika kontroluje opory ruchów stopy (zgięcie podeszwowe i grzbietowe), tym samym steruje elastycznością i stabilnością stopy.
  • Aluminiowa płytka palcowa z oddzielonym paluchem jest połączeniem pomiędzy węglową ramą i przednim punktem obrotu hydrauliki. Ruchomość tych elementów pozwoliła uzyskać wysoką trakcję podczas chodu (przekolebanie stopy).

Momenty sił występujące w trakcie ruchu są rejestrowane poprzez precyzyjne czujniki 3D stawu skokowego i momentu sił. Przekazują one informacje do mikroprocesora kalkulującego daną sytuację oraz wzorzec ruchu w celu jak najwłaściwszego sterowania stopą Meridium.

Stopa dostosowuje się automatycznie do wielu sytuacji. Korzystając z wygodnej aplikacji Cockpit dla systemu Android, można również łatwo dostosować Meridium poprzez smartfon. Aplikacja może być użyta np. do zmiany wysokości pięty lub wybrania jednego z wielu wstępnie zaprogramowanych trybów MyModes. Aplikacja wyświetla również dodatkowe informacje, takie jak poziom naładowania Waszej mechatronicznej protezy stopy. Alternatywnie, proste modele ruchu lub opcjonalnie dostępne zdalne sterowanie może być użyte do dokonywania regulacji.

Stopa przeznaczona do maksymalnej wagi 125 kg