Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Orion

Orion to nowe rozwiązanie protetycznego stawu kolanowego opartego na zastosowaniu mikroprocesorów dla pacjentów przy amputacji powyżej stawu kolanowego.
Technologia pracy tego kolana oparta jest na współdziałaniu dwóch systemów wykonawczych - hydraulicznego oraz pneumatycznego. System hydrauliczny zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi w trakcie obciążania protezy na różnej powierzchni, umożliwia naprzemienne schodzenie ze schodów, czy też wygodne przyjmowanie pozycji siedzącej. Działanie tego systemu jest niezwykle precyzyjne i w dużym stopniu zmniejsza siły generowane przez użytkownika. System pneumatyczny z mikroprocesorem w czasie rzeczywistym steruje i odpowiada za siły zgięcia, wyprostu, czas oraz kąt zgięcia kolana. Zarządzanie przez system mikroprocesorów sprawia, że każde przyspieszenie lub zwolnienie pracy kolana jest niezwykle płynne i dostosowane do użytkownika. Wszystko to sprawia że chód jest bardziej naturalny, bezpieczny i w pełni kontrolowany. Staw kolanowy ma prosty i intuicyjny system programowania. Cały proces programowania może być szybko przeprowadzony poszczególnych ustawień dwoma przyciskami. Rama i obudowa kolana wykonane są z włókna węglowego, co sprawia że jest relatywnie lekka konstrukcja z tej gamy rozwiązań protetycznych.
Dedykowane dla średniej aktywności użytkowników. Czas pracy baterii około 24 godziny, pełne naładowanie w ciągu 2 godzin.

 

Staw kolanowy do maksymalnej wagi 125 kg
Typ stawu: hydrauliczno-pneumatyczne
Sterowanie: elektroniczne
Ilość osi zgięcia: 1
Informacje dodatkowe: staw kolanowy jest wodoodporny na warunki atmosferyczne (IP 22)