Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Ortezy kończyn górnych i tułowia

STABILIZATOR KCIUKA

Jest to orteza, której zadaniem jest stabilizacja kciuka w stawie śródręczno – paliczkowym poprzez odpowiednie podparcie kłębu kciuka. Orteza nie  ogranicza pracy w nadgarstku oraz nie podpiera palców dzięki czemu funkcje chwytne ręki są zachowane. Zaopatrzenie dobierane jest indywidualnie na podstawie pomiarów, a możliwość dodatkowej regulacji uzyskuje się dzięki systemowi zapięć z elastycznego rzepa

Dobór ortez powinien być dokonywany z uwzględnieniem klasyfikacji dysfunkcji kciuka (np. klasyfikacja Housa).

Orteza dostępna jest w wersji z materiału areosoft i orfitrans.

                                                    

                                                      STABILIZATOR NADGARSTKOWO-PRZEDRAMIENNY

                                                      (z "wolnym" kciukiem)                                                           

Jest to orteza, która ma za zadanie ustabilizować nadgarstek. Obejmuje 2/3 długości przedramienia oraz rękę do linii głów kości śródręcza. W tym typie ortezy kciuk pozostaje „wolny”. Zaopatrzenie dobierane jest indywidualnie na podstawie pomiarów, a możliwość dodatkowej regulacji uzyskuje się dzięki systemowi zapięć z elastycznego rzepa

Wskazania do tego typu ortezy powinny uwzględniać stopień dysfunkcji ręki (wg. klasyfikacji Zancolli)

Orteza dostępna jest w wersji z materiału areosoft i orfitrans.

 

STABILIZATOR NADGARSTKOWO-PRZEDRAMIENNY

(z ujęciem kciuka)

Jest to orteza, która ma za zadanie ustabilizować nadgarstek. Obejmuje 2/3 długości przedramienia oraz rękę do linii głów kości śródręcza. W tym typie ortezy kciuk pozostaje podparty, dzięki czemu tego typu orteza może być stosowana u pacjentów u których poza zgięciem dłoniowym ręki dochodzi do zgięcia i przywiedzenia kciuka w stawie śródręczno paliczkowym. Zaopatrzenie dobierane jest indywidualnie na podstawie pomiarów, a możliwość dodatkowej regulacji uzyskuje się dzięki systemowi zapięć z elastycznego rzepa.

Orteza dostępna jest w wersji z materiału areosoft i orfitrans.

 

STABILIZATOR NADGARSTKOWO-PRZEDRAMIENNY                   (ze stabilizacją kciuka i podparciem pod palce)

Jest ortezą, która obejmuje przedramię, rękę, kciuk i palce. Jej zadaniem jest utrzymanie kończyny w odpowiedniej pozycji. Ze względu na podparcie kciuka , palców i nadgarstka orteza uniemożliwia funkcję chwytu zapobiega natomiast pogłębianiu się wady i przykurczom ścięgien. Zaopatrzenie dobierane jest indywidualnie na podstawie pomiarów, a możliwość dodatkowej regulacji uzyskuje się dzięki systemowi zapięć z elastycznego rzepa.

Orteza dostępna jest w wersji z materiału areosoft.

 

 

 

 

ORTEZA (RĘKAWICZKA) Z LYCRY

Jest to miękka orteza na dłoń i przedramię w formie rękawiczki z odsłoniętymi palcami. Wykonana jest z Lycry. Korekcja odbywa się poprzez kompresję co wpływa na priopriorecepcję.

Orteza tego typu jest dedykowana dla pacjentów z wiotkością lub niewielką spastycznością.

Orteza dostępna jest w wersji z materiału Lycra

 

                                                       KAMIZELKA TERAPEUTYCZNA "AREO"

Jest to specjalna kamizelka przeznaczona do stosowania w trakcie terapii i po jej zakończeniu do podtrzymania wypracowanych efektów.

Kamizelka zapewnia stabilizację tułowia w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej.

Wskazana jest przede wszystkim dla pacjentów wiotkich, którzy nie są w stanie utrzymać prawidłowej pozycji siedzącej.

Kamizelka posiada specjalną wstawkę z lycry na wysokości żołądka, dzięki czemu nie wywołuje nadmiernego ucisku na tym obszarze.

Zaopatrzenie dobierane jest indywidualnie na podstawie pomiarów, a możliwość dodatkowej regulacji uzyskuje się dzięki systemowi zapięć z elastycznego rzepa po bokach tułowia, na barkach i między nogami.