Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Ortezy kończyn górnych i tułowia

STABILIZATOR KCIUKA

Jest to orteza, której zadaniem jest stabilizacja kciuka w stawie śródręczno – paliczkowym poprzez odpowiednie podparcie kłębu kciuka. Orteza nie  ogranicza pracy w nadgarstku oraz nie podpiera palców dzięki czemu funkcje chwytne ręki są zachowane. Zaopatrzenie dobierane jest indywidualnie na podstawie pomiarów, a możliwość dodatkowej regulacji uzyskuje się dzięki systemowi zapięć z elastycznego rzepa

Dobór ortez powinien być dokonywany z uwzględnieniem klasyfikacji dysfunkcji kciuka (np. klasyfikacja Housa).

Orteza dostępna jest w wersji z materiału areosoft i orfitrans.

                                                    

                                                      STABILIZATOR NADGARSTKOWO-PRZEDRAMIENNY

                                                      (z "wolnym" kciukiem)                                                           

Jest to orteza, która ma za zadanie ustabilizować nadgarstek. Obejmuje 2/3 długości przedramienia oraz rękę do linii głów kości śródręcza. W tym typie ortezy kciuk pozostaje „wolny”. Zaopatrzenie dobierane jest indywidualnie na podstawie pomiarów, a możliwość dodatkowej regulacji uzyskuje się dzięki systemowi zapięć z elastycznego rzepa

Wskazania do tego typu ortezy powinny uwzględniać stopień dysfunkcji ręki (wg. klasyfikacji Zancolli)

Orteza dostępna jest w wersji z materiału areosoft i orfitrans.

 

STABILIZATOR NADGARSTKOWO-PRZEDRAMIENNY

(z ujęciem kciuka)

Jest to orteza, która ma za zadanie ustabilizować nadgarstek. Obejmuje 2/3 długości przedramienia oraz rękę do linii głów kości śródręcza. W tym typie ortezy kciuk pozostaje podparty, dzięki czemu tego typu orteza może być stosowana u pacjentów u których poza zgięciem dłoniowym ręki dochodzi do zgięcia i przywiedzenia kciuka w stawie śródręczno paliczkowym. Zaopatrzenie dobierane jest indywidualnie na podstawie pomiarów, a możliwość dodatkowej regulacji uzyskuje się dzięki systemowi zapięć z elastycznego rzepa.

Orteza dostępna jest w wersji z materiału areosoft i orfitrans.

                                             

 

STABILIZATOR NADGARSTKOWO-PRZEDRAMIENNY

(z ujęciem kciuka) ANTI-ULNAR

 

Orteza na przedramię i dłoń, z ujęciem kciuka. Ma za zadanie stabilizować nadgarstek zapobiegając zgięciu dłoniowemu i odwiedzeniu w kierunku dołokciowym.

Efekt ten uzyskuje się dzięki wzmocnieniu wewnątrz ortezy, które  wykonane jest  z termoplastu LTP. Obejmuje ono boczną stronę V kość śródręcza i zabezpiecza nadgarstek przed ustawieniem dołokciowym.

Wzmocnienie umieszczone jej wewnątrz materiału aerosoft, który daje duży komfort podczas codziennego użytkowania ortezy.

 

STABILIZATOR NADGARSTKOWO-PRZEDRAMIENNY                   (ze stabilizacją kciuka i podparciem pod palce)

Jest ortezą, która obejmuje przedramię, rękę, kciuk i palce. Jej zadaniem jest utrzymanie kończyny w odpowiedniej pozycji. Ze względu na podparcie kciuka , palców i nadgarstka orteza uniemożliwia funkcję chwytu zapobiega natomiast pogłębianiu się wady i przykurczom ścięgien. Zaopatrzenie dobierane jest indywidualnie na podstawie pomiarów, a możliwość dodatkowej regulacji uzyskuje się dzięki systemowi zapięć z elastycznego rzepa.

Orteza dostępna jest w wersji z materiału areosoft.

 

 

 

 

 

 

ORTEZA (RĘKAWICZKA) Z LYCRY

Jest to miękka orteza na dłoń i przedramię w formie rękawiczki z odsłoniętymi palcami. Wykonana jest z Lycry. Korekcja odbywa się poprzez kompresję co wpływa na priopriorecepcję.

Orteza tego typu jest dedykowana dla pacjentów z wiotkością lub niewielką spastycznością.

Orteza dostępna jest w wersji z materiału Lycra

 

 

STABILIZATOR RAMIENNO-BARKOWY

Zaopatrzenie jest stosowane zarówno w uszkodzeniu splotu barkowego, jak i niestabilności stawu barkowo-ramiennego (np. w hemiplegii lub po udarach), która grozi podwichnięciem głowy kości ramiennej ze stawu.

 Zadaniem ortezy jest stabilizować/dociskać głowę kości ramiennej do panewki  stawowej. Wykorzystuje się w tym celu docisk pasem zamocowanym na klatce piersiowej i zapinanym po przeciwległej stronie.

To zaopatrzenie zawiera dodatkowy pasek. Zakłada się go  od wewnętrznej strony ramienia i zapina „na krzyż”, wspomagając odwiedzenia i retrakcję barku.

Orteza dostępna w wersji z materiału: aerosoft

 

                                                       KAMIZELKA TERAPEUTYCZNA "AREO"

Jest to specjalna kamizelka przeznaczona do stosowania w trakcie terapii i po jej zakończeniu do podtrzymania wypracowanych efektów.

Kamizelka zapewnia stabilizację tułowia w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej.

Wskazana jest przede wszystkim dla pacjentów wiotkich, którzy nie są w stanie utrzymać prawidłowej pozycji siedzącej.

Kamizelka posiada specjalną wstawkę z lycry na wysokości żołądka, dzięki czemu nie wywołuje nadmiernego ucisku na tym obszarze.

Zaopatrzenie dobierane jest indywidualnie na podstawie pomiarów, a możliwość dodatkowej regulacji uzyskuje się dzięki systemowi zapięć z elastycznego rzepa po bokach tułowia, na barkach i między nogami.

 

 

 

ORTEZA DO ELEWACJI I RETRAKCJI STAWÓW BARKOWYCH 

Jest to orteza służąca do stabilizacji stawu ramiennego w sytuacjach grożących podwichnięciem głowy kości ramiennej. Pas Preela wymusza elewację i retrakcję barków. Może być stosowana bilateralnie i unilateralnie u pacjentów z podwichnięciem w stawie barkowym np. po udarze, jak również przy uszkodzeniach splotu barkowego. Znajduje zastosowanie również u pacjentów z MPD jako zaopatrzenie poprawiające funkcję kończyny górnej, poprzez lepszą stabilizację obręczy barkowej i łopatki.

 Orteza wykonana jest z materiału Aerosoft o strukturze 3d, który zapewnia dużą przepuszczalność dla powietrza.

Do w/w materiału bazowego przymocowane są pasy w postaci elastycznych rzepów, które w zależności od dysfunkcji (jedno lub dwustronna) można zapinać pojedynczo lub na krzyż.

Orteza dostępna w wersji z materiału: aerosoft

 

 

GORSET V!GO SACRO – PAS BIODROWO-KRZYŻOWY 

Orteza stanowi pomoc podczas rehabilitacji, poprzez stabilizację miednicy. Podobny efekt uzyskiwany jest poprzez dłonie terapeuty. Ogranicza to jednak możliwości terapeutyczne i utrudnia pracę Terapeuty  nad poprawą wzorca ruchu dystalnych części kończyn dolnych, ze względu na brak „wolnej ręki”.

Zastosowanie gorsetu V!GO Sacro pozwala uzyskać podobny efekt, z jednoczesnym „uwolnieniem” rąk Terapeuty, dzięki czemu może on dodatkowo skupić się na pracy np. nad długością i szerokością kroku oraz rotacją kończyny. Gorset przeznaczony jest dla Pacjentów, którzy nie wymagają stabilizacji całego  tułowia, a jedynie jego dolnej części tj. od dolnych żeber, poprzez kręgosłup lędźwiowy, stawów krzyżowo – biodrowych i dolne partię  mięśni brzucha. Pas V!GO Sacro wykonany jest  z materiałów orthopren o strukturze 2D i areosoftu (3D) co daje z jednej strony dwukierunkową rozciągliwość (orthopren),  a jednocześnie komfort użytkowania i przepuszczalność dla powietrza (aerosoft).

Orteza dostępna w wersji z materiału: orthopren, neopren, aerosoft

 

 

BERMUDY LYCRA SPIDER – SPODENKI KOMPRESYJNE 

Orteza wykonana ze specjalnego typu materiału Lycra – w wersji „spider”.

 Materiał posiada strukturę przypominającą romby. Dzięki temu podczas zakładania materiał lepiej się rozciąga i przylega do skóry.

Ten typ zaopatrzenia służy do stabilizacji miednicy podczas chodu poprzez kompresję. Efekt ten uzyskuje się dzięki specjalnym wzmocnieniom na  obszarach mięśni odpowiedzialnych za stabilizację miednicy podczas chodu (min. naprężacz powięzi szerokiej i mięśnie pośladkowe).

Wzmocnienie  bazowej lycry poprzez dodatkową warstwę przechodzi od boku uda na prostowniki biodra, wspomagając ich wyprost. Spodenki kompresyjne działają  podczas chodu w fazie pojedynczego podporu zapewniając lepszą kontrolę miednicy oraz w trakcie stania wpływając na symetrię miednicy .

 Unikalną właściwością bermudów jest ich anatomiczny kształt, dzięki czemu „podążają” za kształtem ciała zapewniając optymalne przyleganie. Lycra spider to materiał 3D, który aktywnie działania na ludzkie ciało, stymulując pracę mięśni.

Orteza dostępna w wersji z materiału: Lycra spider

 

LYCRA COMPRESION VEST - KOSZULKA KOMPRESYJNA 

 

Materiał posiada strukturę przypominającą romby. Dzięki temu podczas zakładania materiał lepiej się rozciąga i przylega do skóry.

 Orteza wzmocniona jest dodatkową warstwą Lycry na plecach, w miejscu działania mięśni odpowiedzialnych za wyprost tułowia. Ma to szczególne znaczenie u pacjentów u których przeważającym jest  wzorzec zgięciowy w obrębie tułowia. Zaopatrzenie, poprzez kompresję aktywizuje do pracy mięsnie głębokie i aktywnie wpływa na poprawę stabilizacji w obrębie tułowia.

Orteza dostępna w wersji z materiału: Lycra spider.

 

 

KOMBINEZON KOMPRESYJNY

Jest to połączone zaopatrzenie koszulki kompresyjnej oraz spodenek kompresyjnych. Sposób łączenia jest zawsze określany indywidualnie. Może to być zarówno łączenie trwałe jak i z możliwością stosowania każdego z elementów osobno. Dzięki połączeniu koszulki i spodenek w pełny kombinezon uzyskuje się stabilizację całego ciała – zarówno w obrębie miednicy, tułowia jak i obręczy barkowej.

Orteza dostępna w wersji z materiału: Lycra spider