Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

System UNITY

System Unity, to technologia podwyższonego podciśnienia z lejem silikonowym Seal-In przy wykorzystaniu mechanizmu pojedynczej pompy z minimalnym wpływem na funkcjonowanie stopy. Poprzez zastosowanie podciśnienia tam, gdzie jest to potrzebne — wokół szczytu kikuta — Unity pomaga ustabilizować obwód kikuta, jednocześnie zapewniając wysoce skuteczne zawieszenie podciśnieniowe bez rękawa. W związku z brakiem rękawa zakres ruchów jest nieograniczony, a podciśnienie można w szybki i prosty sposób zwolnić po dotknięciu jednego przycisku. Konstrukcja minimalizuje również ryzyko nieszczelności i przebicia związanego z bardziej tradycyjnymi metodami podciśnienia nad kolanem.

System Unity zapewnia bezpieczeństwo i swobodę zawieszenia podciśnieniowego bez niedogodności i ograniczeń rękawa uszczelniającego. Ten zaawansowany system opracowany przez firmę Össur skutecznie rozwiązuje problem wahań obwodowych i jest w pełni kompatybilny z technologią Flex-Foot.

  • Brak wymaganego rękawa: większa mobilność i akceptacja użytkownika
  • Podciśnienie dystalne: efektywna stabilizacja obwodu kikuta
  • Prosta konstrukcja: szybkie i proste osiągnięcie/zwolnienie podciśnienia
  • Niezależna pompa: bezkompromisowa funkcjonalność

Zasada działania systemu opiera się na wytworzeniu podciśnienia, poprzez pompę zamontowaną w stopie. Cały system (kikut, lej silikonowy) jest uszczelniany przy każdym kroku. Zdjęcie protezy następuje poprzez naciśnięcie przycisku w zaworze zwrotnym (umieszczonym w leju protezowym).

Unity wymaga zastosowania:

 - zawieszenia silikonowego SEAL IN

- stopy protezowej, współpracującej z modułem pompy. Należą do nich m.in.:

              - Stopa Assure

              - Stopa Pro-Flex

              - Stopa Proprio

              - Re-Flex Rotate

              - Vari-Flex

              - Re-Flex Schock